Sekcja Rugby w Olsztynie przy zespole KOMA Rugby Team Olsztyn to wyjątkowy projekt odradzającej się sekcji rugby w Olsztynie, promujący treningi ogólnosprawnościowe, siłowe oraz gry zespołowej. W tej grze „podajemy do siebie tylko do tyłu, a przewagę w polu po prostu zdobywamy”.

Zawodnicy rugby muszą być nie tylko silni, ale przede wszystkim zwinni, odporni na kontuzję i maksymalnie wydajni, ponieważ w rugby obok techniki przygotowanie fizyczne odgrywa dużą rolę.

Kto może grać w rugby?

Każda dyscyplina sportowa preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Stereotyp, że w rugby odnajdą się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale drużyna złożona tylko z takich zawodników przegrywała by mecz za meczem.
Poszczególne opcje na boisku mają bardzo zróżnicowane wymagania, dlatego przyjdź na treningi i sam zobacz.

Aby poznać te pozycje, wystarczy kliknąć tutaj.

Specjalnie przygotowany program treningowy skupia się na wszechstronnym rozwoju motorycznym oraz zwiększeniu wydolności organizmu w zmaganiu z wysiłkiem na boisku.

Treningi

Treningi ukierunkowane na poprawę kondycji i wytrzymałości nie należą do najłatwiejszych, dlatego jeśli chcesz poprawić swoje wyniki sportowe lub chcesz zacząć pracować nad swoją siłą i dynamiką przyjdź do nas na treningi – dobra atmosfera, wsparcie kolegów z zespołu stanowi podstawę do motywacji. A nic tak nie cieszy jak wygrana.

Plan zajęć dla dzieci znajdziesz, klikając tutaj.
Koordynatorem Akademii Rugby Team Olsztyn, jest
Jarosław Kowalski [501-239-420]

Plan zajęć dla drużyny seniorów znajdziesz, klikając tutaj.
Trenerem jest Leszek Bors [602-693-406], zaś drugim trenerem
Marcin Fijałkowski [502-058-240]

Program treningowy w sezonie 2021/2022:

W połowie sezonu najważniejsze jest budowanie wytrzymałości, aby upewnić się, że możemy wykorzystać nasze umiejętności podczas naprawdę wymagających spotkań
– Siłownia – praca z ciężarami, budowanie siły.
– Trening obwodowy – stacje – trening intensywny i wyczerpujący.
– Regularne testy funkcjonalne i motoryczne – zapewniają nadzór nad postępami
– Treningi z piłką
– Taktyka

Zapraszamy

Kształtujemy pozytywne zachowania i postawy społeczne takie jak współpraca w zespole, rywalizacja w duchu fair play oraz poszanowanie do przeciwnika.

Budujemy zespół, prowadzimy treningi na którym odnajdą się osoby o „wypracowanej sile” jak i osoby chcące dopiero poprawić swoje warunki fizyczne. Nie nazwiemy tego metamorfozą ale efekty będą.

Zbuduj z nami Zespół
Przyjdź na trening i dołącz do nas.