Na podium w Lubawie

wpis w: Turnieje rugby 7 | 0

Na dzisiejszym I turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 Mężczyzn w Lubawie wywalczyliśmy pozycję na podium. Ale zacznijmy od początku.

Wszystkie mecze w grupie zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. Rozpoczęliśmy turniej od zwycięstwa nad Ciechanem Ciechanów 29:7. Drugi mecz rozgrywaliśmy z drużyną z Poznania, który również zakończył się naszym zwycięstwem. Tym razem wygraliśmy 36:7. Ostatnie spotkanie w grupie, gdzie graliśmy z zespołem z Wąbrzeźna, było bardzo zacięte. Walka toczyła się do ostatniej minuty. Ostatecznie wygraliśmy jednym punktem (15:14). Tym zwycięstwem, przypieczętowaliśmy awans do kolejnej fazy z pierwszego miejsca w grupie.

Po wyjściu z grupy natrafiliśmy na zespół Czarnych Pruszcz Gdański i tu otrzymaliśmy zimny prysznic. Czarni ograli nas 39:0, co skutkowało tym, że nie zagraliśmy już w meczu o 1 miejsce, a pozostało nam walczyć o miejsce 3.

Pomimo porażki, nasza drużyna nie załamała się. Daliśmy z siebie wszystko i wygraliśmy z Ciechanem Ciechanów 31:5, tym samym zajmując ostatecznie 3 miejsce na tym turnieju.

Trzeba przyznać, że turniej był bardzo dobrze zorganizowany i wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dlatego bardzo chcielibyśmy podziękować Warmińsko-Mazurskiemu Okręgowemu Związkowi Rugby, a w szczególności Prezesowi Henrykowi Pachowi. Dziękujemy również Prezesowi OSIRU w Lubawie, za to że mogliśmy rozegrać ten turniej w tak przepięknym miejscu i w takich warunkach.

Dziękujemy również wszystkim drużynom, z którymi przyszło nam grać, jak i tym z którymi się nie zmierzyliśmy, za pełen profesjonalizm i super atmosferę którą razem udało nam się stworzyć.

Dziękujemy także dzieciom, które rozgrywały swój turniej, za świetne widowisko które tworzyły. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci z Pruszcza, naszej Akademii Rugby Team Olsztyn i dzieci z Elbląga (Rugby Łamie Bariery), za zaangażowanie i duże postępy. Oby tak dalej!

Nie możemy również zapomnieć o naszej niezastąpionej Pani fotograf – Oliwii Dąbkowskiej. Był to jej bardzo udany debiut na meczu rugby. Bardzo serdecznie dziękujemy za upamiętnienie wszystkiego co działo się na tym turnieju. Mamy nadzieję, że będziemy mogli częściej współpracować i tym samym zachęcamy wszystkich do korzystania z usług Oliwii.

Już wkrótce dodamy więcej zdjęć z tego wydarzenia.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim i do zobaczenia na kolejnym turnieju! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *